Poslední dny Petrovy boudy

Na tragický stav Petrovy boudy upozorňují média

Na nedávný stav Petrovy boudy se můžete podívat v reportáži pořadu Reportéři ČT nebo na tomto polském videu ze serveru Youtube: Stav Petrovy boudy na videu. Informace o nedávném stavu Petrovy boudy přinesl například server iDnes v článku Památné Petrově boudě v Krkonoších hrozí pád a na krátkou reportáž se podívejte na televizi ČT24.

Historická hodnota Petrovy boudy je obrovská

Mnoho informací z historie Petrovy boudy se dozvíte, pokud navštívíte stránky KRNAPu a přečtete si článek Ohrožený architektonický klenot Petrova bouda, od Pavla Klimeše z Veselého výletu.

Na Petrovce hořelo

Další reportáž je ze dne 21.7., kdy na Petrově boudě hořelo. Reportáž odvysílala stanice ČT24. Zajímavé je, že tam kamera české televize byla zrovna v době, kdy na Petrovce plápolal malý ohníček. Petrovku oheň nijak nepoškodil a stojí tedy dál. Jen to ukazuje na fakt, že zabezpečení proti vniknutí cizích osob není dostatečné. Dle slov zástupce současného majitele se aspoň podařilo již dříve odvézt všechen zbývající mobiliář a vybavení boudy, které má historickou hodnotu.

Poslední den Petrovy boudy

Poslední články o Petrovce, které se objevili v mediích jsou ty nejsmutnější. Dne 1.8. shořela památná krkonošská Petrova bouda do základů. Plameny zničily trojici mnoho let opuštěných chátrajících objektů. Hasiči dostali informaci o ničivém požáru teprve v pondělí okolo deváté hodiny ráno. Podle místních byl kouř v okolí Petrovky cítit již od nedělního večera. Zpráva o požáru se ale k hasičům dostala až po dvanácti hodinách, kdy už skoro nebylo co z boudy zachraňovat.

Podle mnohých byla Petrovka zapálena úmyslně. Poprvé na Petrovce hořelo dne 21.7. 2011, podle televizních záběrů to byl jen malý ohníček. Malý ohníček, kterým si kdosi mohl vyzkoušet, za jak dlouho hasiči z údolí Špindlerova mlýna k boudě dorazí. Podle jednoho ze zasahujícíh hasičů bylo přímo ideální počasí pro umýslně zapálený a utajený požár. Na krkonošským hřebenech totiž byla tou dobou hustá mlha. Zasahující hasiči se shodují, že ohnisek požáru bylo několik a to v každé ze tří budov. Jinak by prý nedošlo k tak katastrofálním následkům požáru. Je opravdu těžké si představit, že by nezvaní hosté nezávisle na sobě a neúmyslně zapálili oheň v každé ze tří budov Petrovky.


Žádné komentáře:

Okomentovat